Dobrovolnictví

Evropský sbor solidarity


Evropský sbor solidarity  (ESC) je program Evropské komise. Umožňuje mladým lidem ve věku 18 – 30 let získat bezplatně zkušenosti v některé z evropských zemí. Nabízí možnost vyslat českého dobrovolníka do zahraničí i v rámci země či přijmout zahraničního dobrovolníka pro organizace v ČR.

Mladí lidé si sami vybírají zemi a organizaci a kromě proplacených cestovních nákladů získávají také podporu v podobě kapesného, příspěvku na ubytování a stravu či výuku jazyka.

Projekty v délce trvání 2 měsíce – 1 rok nabízejí možnost uplatnění v oblasti sociální, kulturní, ekologické, volnočasové, mládežnické, informační apod. Účast ve Sboru solidarity umožňuje mladým lidem poznat život ve vybrané evropské zemi a seznámit se s novými lidmi. Jde o pomoc organizaci a místní komunitě, ale zejména o novou zkušenost.

Dříve se program jmenoval Evropská dobrovolná služba, a do roku 2020 je možné stále najít projekty i pod hlavičkou EVS. V rámci Sboru solidarity je kromě dobrovolnických projektů možné vyjet také na stáž či pracovní místo.

Obecné informace o Evropském sboru solidarity můžete nalézt zde

Fotogalerie

Akce, tábory, soutěže, turnaje a další

Navštívit

Videogalerie

Akce, tábory, soutěže, turnaje a další

Navštívit