Svetlana

Rusko

/media/projects/volunteers/Svetlana.jpg

Evropská dobrovolná služba: 7.3.2020-1.3.2020

 

Článek březen/2020

Ahoj! Jmenuji se Světlana, jsem z města Kirov v Rusku. Momentálně jsem dobrovolníkem ve Středisku volného času Ivančice. V České republice jsem úplně poprvé. Moc se mi tu líbí, město mi přijde útulné a potkávám tu tolik pejsků! Zbožňuji je. ????

Jsem moc ráda, že můžu žít v rodném městě Alfonse Muchy. Jeho práce byla velmi důležitá pro vývoj v období secese. Ráda bych se naučila česky a taky si zlepšila moji angličtinu, takže pokud si chcete popovídat, určitě přijďte.

Jsem webový a grafický designér, mám ráda vše, co je nějakým způsobem příbuzné s uměním. Můžu pomoct s prací v programech Adobe Photoshop, Adobe Illustrator nebo s tvorbou náčrtů a skic. Také vytvářím ilustrace, obrázky, knižní obaly nebo filmové plakáty. Můžu uspořádat setkání nebo filmovou noc se zaměřením na umění. Ráda si s každým popovídám, tak dojděte do střediska volného času. Těším se, až se potkáme.

 

Článek únor/2020

V Ivančicích jsem strávila rok jako účastník projektu Erasmus+ a chtěla bych Vám moc poděkovat za tuto příležitost. Tento rok byl pro mě velmi zajímavý a vyzkoušela jsem si svoje schopnosti v různých situacích, naučila se pracovat a komunikovat s dětmi i přesto, že mluvíme jinými jazyky. Bavilo mě účastnit se různých událostí (hlavně tam, kde jsem malovala na tvář), připravovat materiál k akcím a soutěžím. Část mojí práce je nyní i na stěnách v budově, což je fajn. Co si budu určitě pamatovat, jsou hodiny ruštiny a angličtiny ve školách s dětmi. Děti krásně spolupracovaly a kladly nám mnoho otázek mířených na nás, dobrovolníky, ptaly se i na naše země a tradice. Bylo super se s nimi pobavit a vyměňovat si názory o našich zemích. Zajímám se o českou kulturu, mám ráda výborné české jídlo a líbí se mi třeba i Vaše taškové střechy. Rozhodně se sem zase vrátím.

Fotogalerie

Akce, tábory, soutěže, turnaje a další

Navštívit

Videogalerie

Akce, tábory, soutěže, turnaje a další

Navštívit