Naira

Španělsko

/media/projects/volunteers/DSC_0017.jpg

Evropská dobrovolná služba: 8.1.2020-18.3.2020

 

Článek leden/2020

Ahoj! Jmenuji se Naira Morales Salinas, je mi 18 let a žiju v malém městě jménem Villena, poblíž města Alicante na jihu Španělska. Dokončila jsem střední  školu zaměřenou na umění a fotografii. Během tohoto roku chci jít studovat na univerzitu, stále ovšem nevím, co přesně jít studovat, ale chtěla bych se zabývat kinematografií. Ráda bych tvořila krátké filmy a miluji focení. Když mám volný čas, ráda fotím okolí. Poté se bavím úpravou fotek a ráda je také překresluji.

Město Villena, ve kterém žiju, je velmi zajímavé a lidé jsou tam velmi milí a přátelští. Villena je také zajímavé turistické místo, hrad Atalaya je známý svoji krásou a je považován za jeden z nejkrásnějších ve Španělsku. Staré město je také velmi zajímavé pro svoji dlouhou historii. Míváme zde oslavy s historickými trhy, různým doprovodným programem a také s ochutnávkami různých jídel. Každý má svůj tematický kostým a je součástí těchto oslav. Nejlepší kostým, který jsem zde viděla, byl kostým draka. Ve Villeně mám nejraději slavnost „The Moors and Christians“ – „Maurové a křesťané“, kterou v září navštíví tisícovky lidí.

Španělsko, ve kterém jsem vyrostla, má 47 milionů obyvatel. Máme tam mnoho tradic, jako například „Tři králové“, kteří jsou pro nás mnohem důležitější než Ježíšek. V Andalusii je také velmi významný „Svatý týden“. Jestli nás něco vystihuje, pak je to naše hudebně-taneční kultura „flamenco“, která je považovaná za kulturní dědictví UNESCO. Největšími městy ve Španělsku jsou Madrid, Barcelona, Valencia, Sevilla a Málaga.

Jsem moc ráda, že mohu být součástí tohoto projektu ESC, protože mám ráda děti, mohu zde být kreativní a to mi může přinést nové zkušenosti a také poznat lidi, na které už nikdy nezapomenu. Asociace MUNDUS, díky které jsem přijela, je nezisková organizace, která byla založena roku 2013, má svoje zastoupení ve městech Barcelona, Zaragoza a Girona. Zabývají se mezinárodními kurzy a projekty na výměnu mládeže – pro zisk praxe, dobrovolnictví nebo různé výměny. Zajišťují je také pro pracovníky s mládeží. Projekty, kterými se tato organizace zabývá, se zaměřují na mezinárodní učení a dobrovolnictví skrze neformální učení.

Fotogalerie

Akce, tábory, soutěže, turnaje a další

Navštívit

Videogalerie

Akce, tábory, soutěže, turnaje a další

Navštívit