Mariam

Arménie

/media/projects/volunteers/mariam_1.jpg

Evropská dobrovolná služba: 16.1.2018-31.12.2018

 

Článek leden/2018

Ahoj, jmenuji se Mariam Melyan a přijela jsem z Arménie pomáhat jako dobrovolník Evropské dobrovolné služby. V SVČ Ivančice jsem pouze týden, ale už se cítím jako opravdový člen týmu. EDS je velkou příležitostí pro jedince jako jsem já. Zajímám se o oblast kulturní, sociální, vzdělávací a tu, týkající se životního prostředí v různých zemích, ale také o dobrovolnictví a práci s různými lidmi, s mládeží a s dětmi, dále se snažím získat velké množství vědomostí a informací o perspektivách mládeže, jejich cílech a pozici ve společnosti.

Narodila jsem se a poté žila v krásné a historické zemi Arménii, ve které je spousta zajímavých a přitažlivých míst pro turisty. Studovala jsem na Univerzitě lingvistiky v Jerevanu, fakultu mezikulturní komunikace. Zajímám se o studium cizích jazyků, zatím mluvím třemi jazyky, svoji rodnou arménštinou, plynule anglicky a rusky, momentálně studuji češtinu a španělštinu. Zlepšila jsem si svoji angličtinu komunikací s různými národy. Je to již deset let co jsem představila arménskou kulturu a tradice v různých mezinárodních projektech, školeních a turistických festivalech (v České republice, Rumunsku, Německu, Řecku, Tunisku, Číně, Polsku, Makedonii a na Kypru).

Než jsem přišla do Ivančic, pracovala jsem ve správním obvodu v Jerevanu a má práce byla spojena s mnoha aspekty: kulturní, sociální, administrativní, vzdělávací, týkající se životního prostředí. Zapojovala jsem se do denních problémů společenství rozdílného věku, snažili jsme se řešit problémy, které lidi zatěžovaly, organizovali jsme různé akce a setkání, tábory pro děti, charitativní koncerty, různé aktivity a programy pro řešení problémů. Není tajemstvím, že náš místní samosprávní systém čelí poslední dobou mnoha problémům, tak potřebujeme nové nápady a podněty

Jeden z mých koníčků je cestování a objevování nových kultur, zvyklostí a životních stylů, sdílení zkušeností s rozdílnými lidmi a hledání si nových přátel po celém světě. Také mám koníčka v organizování různých událostí, seminářů, školení, expozic, charitativních akcí a tvořivých workshopů s dětmi. Také mám za cíl založit výtvarné a volnočasové centrum pro děti po návratu do mé země.

Být účastníkem takového projektu vyžaduje pilnost, silný smysl pro odpovědnost a odhodlání dosáhnout cíle, jež si předem stanovíme. Mým cílem je pokračovat v učení se novým věcem a rozvíjení mé odbornosti získáváním nových znalostí a zkušeností, které mi nabídnou nepřemožitelné vyhlídky do budoucna. Pevně věřím, že situace, se kterými jsem se setkala a znalosti, které jsem získala, mi poslouží jako pevný základ pro moji kariéru i do budoucího života. Pomůže mi to k širšímu rozhledu a uskutečnění mého snu „Podílet se na zlepšování situace v mé zemi“.

 

Článek prosinec 2018

Jsem Marie z Arménie, dobrovolník EDS v jedné z nejlepších organizací v České republice, SVČ Ivančice. Nedovedu si představit, že jeden rok tak rychle uběhne, tak zajímavý, plný nezapomenutelných vzpomínek, nových znalostí a zkušeností. Je to už čas, abych se vrátila domů, ale rok strávený v České republice si budu vždycky pamatovat. Práce ve SVČ mi pomohla získat nové dovednosti, pracovat s dětmi, s mládeží, dělat keramiku, sport a tvůrčí činnosti, učit se a mluvit česky, dělat prezentace v angličtině a ruštině, prezentovat mou zemi a kulturu v českých školách, komunikovat pouze anglicky a konečně se cítit jako doma mezi pracovníky, kteří se ke mně chovají jako by byla opravdový člen týmu. Mým cílem před tím, než jsem absolvovala svou EDS, bylo učit se něco nového, rozvíjet své odborné znalosti a využívat znalosti jazyků a odborných zkušeností, které jsem získala během let pro svou kariéru, cestování, vytváření nových přátel a nyní, jsem během svého EDS dosáhla všechno. Jsem si jista, že všechny tyto informace budou sloužit jako zázemí mé kariéry a mého života v budoucnu. Jediné, co mohu ještě přidat, je poděkovat mé vysílající organizaci (Future in our hands) a hostitelské organizaci (SVČ Ivančice) za tuto skvělou příležitost. Naneštěstí to nemůžeme dělat dvakrát v našem životě. EDS byla pro mě nejlepší škola mého života, což mě přimělo k větší jistotě, znalosti a dosažení mých cílů. Radím všem mladým lidem, aby tuto školu absolvovali, protože je to šance, kterou můžeme také jen jednou v životě.

 

Fotogalerie

Akce, tábory, soutěže, turnaje a další

Navštívit

Videogalerie

Akce, tábory, soutěže, turnaje a další

Navštívit