Eucástila

Španělsko

/media/projects/volunteers/eucastila.jpg

Evropská dobrovolná služba: 19.2.2018-31.1.2019

 

Článek únor/2018

Ahoj, jmenuji se Eucástila Dias. Jsem z Brazílie, je mi 26 let a poslední rok jsem žila ve Španělsku v Barceloně se svým manželem. Tyto země jsou od sebe velmi rozdílné svou kulturou, historií, tradicemi a společností. Možnost žít a učit se v různých zemích mě velmi těší.

V Brazílii jsem studovala Společenské vědy a měla jsem možnost tam pracovat s mladými členy rodin farmářů.

Během EDS zde v Ivančicích hodlám porovnat všechny své dosavadní poznatky, které jsem zatím získala na cestách.

Proč ČR?

Od té doby co jsem začala studovat historii Evropy, jsem zjistila, že střední Evropě se podařilo si uchovat svou tradiční architekturu, tradice, zvyklosti a kroje, aniž by je pozměnil marketing a komerce. Mám dojem, že v těchto končinách se mohu naučit mnohé o různých pohledech na život a najít co pozitivně působí na společnost.

Zkušenost s dobrovolnictvím pro mě znamená skvělou příležitost k sebepoznání, zlepšení sociálních dovedností a také nové zkušenosti ke studiu a práci v budoucnu.

Z tohoto důvodu jako svůj osobní projekt EDS hodlám propagovat tuto výměnu s mladými tady na Jižní Moravě. Proto chci zorganizovat semináře pro kohokoli, kdo má zájem naučit se o různých kulturách, tradicích a rozvoj osobního i společenského vývoje.

 

Článek leden/2019

Zdá se to jako včera, když jsem přijela do Ivančic, abych začala svoji Evropskou dobrovolnou službu v SVČ. „Klopýtala“ jsem při své komunikaci s lidmi ve svém okolí, kvůli mé omezené slovní zásobě angličtiny, a pokoušela jsem se uplatnit dovednosti, které jsem měla, abych ostatním sama rozuměla.

No, uběhlo to rychle!

Byl to rok plný výzev, a i přes to, že to nebyla moje první zkušenost žít v zahraničí (pocházím z Brazílie), neměla jsem předtím příležitost být v kontaktu s lidmi z kultur a jazyků tak vzdálených od mé rodné portugalštiny.

Učila jsem se!

Zlepšila jsem si svoji angličtinu a dnes umím i trochu česky, získala jsem znalosti o různých tématech týkajících se neformálního vzdělání a komunikaci v mezikulturních kontextech. Ale dovednosti, které se ode mě očekávaly, byly umět žít s lidmi z tak odlišných původů a odlišným chováním. Sdílet povinnosti a prostory, řídit svá očekávání, pohledy na svět a zájmy, mimo moji komfortní zónu, je, dle mého názoru, jedna z nejvíce obohacujících zkušeností, jakou jen jedinec může zažít. Každý člověk, kterého potkáme, nám může dát příležitost se něčemu přiučit! Hlavně o tom, kdo doopravdy jsme.

Za pár dní se vrátím zpět do Španělska s vědomím, že naše očekávání a touhy jsou ne vždy dosaženy v nových souvislostech, tak, jak jsme si původně mysleli. Každá rutina, aktivita, diskuze, lekce jazyku, setkání s lidmi i různé situace nám mohou nabídnout příležitost učinit změny a také lepší pochopení sama sebe. Využijte toho!

Jsem moc ráda za každou osobu, se kterou jsem pracovala, za tuhle organizaci, která mi nabídla bezpečné místo, vnímavé a flexibilní prostředí, abych si mohla prožít tuhle zkušenost a také za ta přátelství, která jsem měla možnost si zde vybudovat.

Díky moc SVČ!

Fotogalerie

Akce, tábory, soutěže, turnaje a další

Navštívit

Videogalerie

Akce, tábory, soutěže, turnaje a další

Navštívit