Alina

Rusko

/media/projects/volunteers/alina.jpg

Evropská dobrovolná služba: 13.2.2018-31.12.2018

 

Článek únor/2018

Ahoj lidi! Jmenuji se Alina. Přicházím přímo z chladné zimy Ruska. Je mi 25 let. A jsem EDS dobrovolnicí.

Ráda cestuji a poznávám nové přátele. Ráda také poznávám kultury jiných zemí zevnitř. Ráda poznávám způsoby života, mentalitu a tradice jiných zemí.

Ve svém městě jsem pracovala jako učitelka tance. Mám zkušenosti s prací s dětmi, náctiletými, i dospělými. Ráda se dělím o svoji energii s ostatními lidmi, a ráda od nich získávám pozitivní vibrace.

Kvůli tomu jsem se rozhodla stát se součástí projektu Evropská dobrovolná služba.

Tohle je pro mě skvělá příležitost dělat práci, která mě baví a získat tak nové zkušenosti a inspiraci.

Doufám, že budeme mít spoustu hodin tance, kreativních dílen, workshopů a jiných malých projektů. Bude to skvělé!

SVČ Ivančice… Tohle je úžasné místo, kde se můžete znovu poznat, prožít moře emocí a získat mnoho nových přátel.

Mimochodem, v České republice budu žít jeden rok. A již nyní se učím Česky. Brzy se budeme moci bavit ne pouze rusky a anglicky, ale také česky.

Tak tu na vás čekám!

 

Článek prosinec/2018

„Ano! Ano! Ano! A ještě jednou ano!“ 

Strávila jsem rok na dobrovolnickém projektu v organizaci SVČ Ivančice. Pouze pokud někdo váhá a ptá se, jestli by měl na takový projekt jet… „Ano! Ano! Ano! A ještě jednou ano!“

Je obtížné popsat, jak moc mi ten projekt dal za celý ten rok, ale pokusím se.

Měla jsem velké štěstí, jelikož jsem si vybrala projekt, který odráží mé zájmy a ve kterém mohu sebe samotnou vyjádřit. Vzhledem k rozmanitosti aktivit, které SVČ Ivančice provozuje, jsem získala velmi velké, užitečné a různorodé zkušenosti. Měla jsem profesionální učitelku češtiny, která mi pomohla velmi rychle začít mluvit česky, alespoň trochu. Mimo práci jsem měla štěstí, že jsem během roku hodně cestovala. Za každou z těch položek chci napsat: Díky mé „hostitelské“ organizace SVČ Ivančice. 

A když tak mluvíme o různorodosti, musím zmínit části úkolů, které jsem během projektu absolvovala:

Taneční trénink

Tvorba choreografií a tanečních „show“ pro děti

Práce v dětském centru

Prezentace ruské kultury a jazyka školákům (studentům)

Asistence na výtvarných kroužcích

Asistence na přípravách a organizování akcí

Práce v klubu mládeže

Vedení jednotlivých lekcí ruštiny

Asistence při vzdělávacích programech pro školy

Práce v letních táborech

Vedení tanečních „workshopů“ na místních akcích 

Má hlavní a nejoblíbenější aktivita byla práce v tanečním kroužku. Měli jsme 6 tanečních skupin různých věkových kategorií ve věku od 1,5 let až po dospělé. Tato práce mi dala mnoho zkušeností, jak učit a komunikovat s lidmi naprosto odlišného věku. Také jsem pracovala v dětské skupině s malými dětmi, což se vždy zdálo jako velmi obtížný úkol. A na začátku to také byl. Neměla jsem žádné zkušenosti s prací s malými dětmi a nevěděla jsem, jak se s nimi dorozumět. Ale to se tak nějak přirozeně vyřešilo, a na konci projektu to byla jedna z mých nejoblíbenějších prací. Mimo to, po několik měsíců jsem měla jednotlivé hodiny pro středoškoláky, kteří projevovali ohromný zájem o ruštinu, a dělali v učení se jazyka pokrok. Pro mě to byl velmi obtížný úkol, abych skládala lekce jazyku pro začátečníky, ale dokázala jsem to a získala jsem mnoho znalostí a praktických zkušeností. Jak jsem již řekla, měla jsem super učitelku češtiny. Moje „hostující“ organizace zajistila, aby měli všichni dobrovolníci vysoce kvalitní učební materiály a jednotlivé učitele. Z toho jsem byla velmi příjemně překvapena. Později jsem zjistila, že ne všichni dobrovolníci z jiných organizací mají tuto možnost a takové podmínky naučit se jazyk, jako to bylo zde. Po 8 měsících studování češtiny během projektu jsem prošla test úrovně B2. Tento úspěch přišel díky profesionální učitelce, a také díky tomu, že jsem převážně pracovala s dětmi, se kterými jsem musela mluvit česky. Na konci projektu jsem se svými studenty i kolegy mluvila pouze česky. 

Během tohoto projektu jsem navštívila během dovolené mnoho evropských zemí. A také jsme s naší organizací navštívili Chorvatsko, kde se konal tábor, organizovaný SVČ Ivančice. Byla to velmi zajímavá a „cool“ zkušenost. 

Myslím, že jsem měla velké štěstí v naprosto všech částech projektu a bylo mi velkým potěšením tu být!

Fotogalerie

Akce, tábory, soutěže, turnaje a další

Navštívit

Videogalerie

Akce, tábory, soutěže, turnaje a další

Navštívit