Alejandro

Španělsko

/media/projects/volunteers/alejandro_nova_sz4i0jR.jpg

Evropská dobrovolná služba: 3.3.2015-29.2.2016

 

Článek březen/2015

Jmenuji se Alejandro a je mi 24 let. Sóc Català, jsem Katalánec, I am Catalan.
Pocházím z Canet de Mar, malé vesničky přibližně 43 kilometrů od Barcelony. Mezi mořem a horami. V zimě běhávám v horách, v létě chodím hrát plážový volejbal.
Žiji aktivní vesnický život, máme tam organizace pro mladé. Jednu z nich jsem založil před osmi lety. Děláme koncerty a aktivity pro mladé. V létě navíc velkou párty, která trvá tři dny, je plná hudby, pláže a alternativní kultury. Schází se tam kolem 3000 lidí.
Miluju sporty, hrál jsem rugby a volejbal a další. Ale později jsem se rozhodl pro běh, v březnu jsem běžel můj první maraton. Mám rád zdravý životní styl plný pohybu a rád trávím v horách tolik času, co to jde.
Zbožňuju cestování, ale ne turismus. Jsem cestovatel s baťohem a dobrou společností. Preferuji zem na magickém místě před pětihvězdičkovým hotelem. Miluji hory a pěší turistiku, objevování malých vesniček nebo jenom kráčet po dlouhé týdny. Byl jsem v Maďarsku, Itálii, Francii, Maroku (vylezl jsem na jejich nejvyšší horu 4167 m) a teď jsem v České republice.
Jedním z mých největších hobby je grafický design, často trávím čas s novými technologiemi a designem a vytvářím obrázky nebo projekty.
Moje skupina přátel čítá velkou rodinu, 30 členů. Každý je jiný a nikdy mi nedají příležitost k tomu, abych se nudil, je tam spousta umělců, muzikantů, učitelů, dobrodruhů, tanečníků, fotografů. Je to skvělá rodina, se kterou mi je dobře a vždycky se spolu smějeme, slavíme nebo odpočíváme.
Říkají mi, že jsem aktivní a organizuji pro ně spoustu akcí, taky společenský, zábavný a rozhodnutý objevovat svět. Taky rád poslouchám hudbu a mám rád čas, kdy mohu jenom v klidu přemýšlet.
Rozhodl jsem se nejít na univerzitu tenhle rok, ale nejdřív si vyzkoušet projekt v Evropě, mít pauzu v mém životě a tak jsem se rozhodl pro cestu EDS.

Účastnit se projektu Evropské dobrovolné služby mi dává spoustu možností setkat se s novou kulturou a taky zlepšit svoji angličtinu.

Jestli se o mně chcete dovědět něco víc, rád se s vámi setkám.

Na zdraví!

 

Článek únor/2016

Ahoj! Jmenuji se Álex, jsem z Katalánska, prožil jsem jeden rok v SVČ Ivančice v České republice a myslím si, že život nám někdy dává šance, které si nesmíme nechat ujít.

Před dvěma lety jsem přemýšlel, že bych něco podnikl, něco mimo mého běžného života. Byl čas pro změnu a hledání nových dobrodružství. Přemýšlel jsem, jak to udělám, jen vezmu baťoh a půjdu ven hledat práci? Zatím, co jsem si to nechával procházet hlavou, jedna osoba mi zkřížila cestu, někdo, kdo mně neskutečně ovlivnil. Pochopila, co hledám, a pak mi řekla o svém životě. Rozhodl jsem se jet do České republiky, následovat její kroky. Měla něco, co jsem také cítil: potřebu svobody, cestování a možnosti vidět svět. A tak se stalo, že 3. března 2015 jsem přistál v České republice a stal se ze mne dobrovolník Evropské dobrovolné služby.

Skutečnost, že jste v nové zemi, zahrnuje objevování její kultury. Cokoliv co děláte je dobrodružstvím samo o sobě: chytit vlak, jít nakupovat (když si máte třeba vybrat mezi odlišnými produkty v jazyce, kterému nerozumíte a tak nakonec doma tvoříte úplně nová jídla), být zmatený když někdo řekne „no“ (a myslí tím ano, ne jako ve vašem jazyce znamenající zápor). Skutečnost, že jste v jiné zemi, vám také přináší jazykovou bariéru, ne každý mluví anglicky, ale to nebyl nikdy problém, když jsem chtěl, udělal jsem všechno proto, aby mne pochopili.

Organizace SVČ Ivančice je odrazem profesionality a zkušeností. Jsem vděčný za pomoc a za všechno, co mne naučili, že pochopili, že nejsem schopný mluvit lépe česky a dali mi možnost zlepšit své schopnosti v různých oblastech. Mohl jsem se účastnit různých mládežnických výměn a tréninkových kurzů a to bylo skvělé. Jako hostující organizace mi také pomohli v momentech rozhodování, cestování a do určité míry pokryli všechny mé potřeby a podpořili mne, když bylo třeba.

Pracovat v rámci profilu mého projektu byla další obohacující zkušenost, od osobního po profesionální pohled na věc. Můj profil byl orientován na sporty. Začal jsem pomáhat na florbalových a tenisových trénincích. Ale tento profil mi moc nesedl. Organizacemi vyšla vstříc a začlenili mne do oddělení pro design, grafiku a webové stránky.

Tempus Fugit, Carpe diem, užívej si každý moment, prožij svůj život.

Čas letí, o to víc, když prožíváš zkušenost, jako je tahle, je to část tvého života, kde je vše více intenzivní, kde zkušenosti probíhají opravdu rychle a tvoří pozadí pro nezapomenutelný zážitek. Období poznávání obrovského počtu lidí. Objevuj nové lokality a cestuj. Je čas říct ahoj a sbohem během okamžiku. Zkušenost, která nás dělá silnými. Chvíle, které ubíhají, ale navždy zůstávají v našich srdcích.

Nakonec, všechno je jenom koktejl emocí, myšlenek a vzpomínek. Moment otevřít vaši mysl, vědomí a osobní svobodu. Cítím nesmírnou vděčnost k lidem, které jsem potkal na své roční cestě, k těm, kteří už také odešli i k těm, kteří zůstávají. Nadchází čas hledat nové cesty, výzvy, zkušenosti, vědomosti a další věci.

Děkuji ještě jednou všem, co se mnou prošli tuto cestu. Uvidíme se brzo.

Na zdraví, salut!

Fotogalerie

Akce, tábory, soutěže, turnaje a další

Navštívit

Videogalerie

Akce, tábory, soutěže, turnaje a další

Navštívit