news.image
T-MOBILE OLYMPIJSKÝ BĚH
Ivančice se ve středu 16. září, s mnoha dalšími městy republiky, zapojily do T-MOBILE OLYMPIJSKÉHO BĚHU. Na tratě, které vedly částečně na fotbalovém stadionu a dále podél ivančických řek, vyběhlo přes 50 dětí a více jak 130 dospělých závodníků.

T-MOBILE OLYMPIJSKÝ BĚH V IVANČICÍCH

Ivančice se ve středu 16. září, s mnoha dalšími městy republiky, zapojily do T-MOBILE OLYMPIJSKÉHO BĚHU. Na tratě, které vedly částečně na fotbalovém stadionu a dále podél ivančických řek, vyběhlo přes 50 dětí a více jak 130 běžců závodu dospělých.

Na startu běhu na 400m se v 17 hodin sešly nejmenší děti, o chvíli později je následovali starší holky a kluci, aby si zaběhli 2 okruhy na oválu místního stadionu. Všichni běžci dětských závodů obdrželi pamětní medaili a diplom, první tři dívky i chlapci v obou věkových kategoriích obdrželi hodnotnější ceny. V 18.00 hodin se na start postavili mladí i dospělí běžci, aby absolvovali svoji trať dlouhou 2,5 nebo 5 km. Běželo se v krásném prostředí v blízkosti řeky Jihlavy. Delší trať pokračovala na soutok s Rokytnou, kolem Kumánu zpět přes Malovansko na stadion, kde běžce vítali a povzbuzovali diváci, kteří se opět postarali o příjemnou atmosféru. Nejrychlejší ženy i muže obou tratí čekaly zajímavé odměny a pochvalný potlesk diváků. 

Všichni běžci svojí účastí podpořili myšlenku této akce, kterou je propagace sportu, a zároveň registrací přispěli Olympijské nadaci. Patří jim za to velký dík. Nadace pomáhá sportovat dětem, jejichž rodičům chybí finanční prostředky na jejich sportovní aktivity. Nejde přitom pouze o výjimečně talentované děti. Rozhodující je, aby děti měly chuť pravidelně sportovat. 

Dík patří také fotbalovému klubu FC Ivančice za poskytnutí zázemí, Městské policii Ivančice za asistenci během akce, Atletickému klubu Ivančice za pomoc při měření a zápisu výsledků a všem, kteří s touto akcí pomáhali.

Přispěno na nadaci: 389 030 Kč

Počet registrovaných běžců: 68 822

 

Vítězové:

400 m              dívky: Kristina Feithova/ 01:05        chlapci: Filip Feith/ 01:21

800 m              dívky: Nikola Seďová/ 02:52             chlapci: David Maršálek/ 02:34

2,5 km             ženy: Eva Maršálková/ 11:38             muži: David Šťavík/ 09:22

5 km:               ženy: Halka Kočí/ 23:22                    muži: Jan Fiala/ 18:47

Fotogalerie

Akce, tábory, soutěže, turnaje a další

Navštívit

Videogalerie

Akce, tábory, soutěže, turnaje a další

Navštívit