news.image
Na mistrovství v deskových hrách do Prahy
V sobotu 19. listopadu 2022 se konalo Mistrovství České republiky v deskových hrách. Za Jihomoravský kraj do celostátního finále postoupili vítězové krajského kola, kterými byli žáci ze základní školy Vladimíra Menšíka v Ivančicích a základní školy Rakvice.

 

V doprovodu pracovníků Střediska volného času Ivančice se vypravili do Prahy ukázat své dovednosti v deskových hrách.

Mistrovství probíhalo celý den ve třech kategoriích rozdělených podle věku. V 1. kategorie byli soutěžící narozeni r. 2007 a mladší, ve 2. kategorie ročník 2003-2006 a ve 3. kategorii byl ročník 2002 a starší. Hrály se hry Rummikub, Ubongo a Turboprší.

Našim účastníkům se v Praze dařilo, přivezli si první místo v druhé kategorii ve hře Rummikub a druhé místo v druhé kategorii ve hře Turboprší. Získali krásné ceny v podobě deskových her dle svého výběru. Všichni si to moc užili a těší se na další ročníky.

Středisko volného času Ivančice je krajským organizátorem soutěže v deskových hrách. Do předkol, která probíhala na školách se zapojilo 120 žáků a do krajského kola postoupilo 34. Že jsou deskové hry stále oblíbené a že SVČ Ivančice hraní „deskovek“ podporuje je zřejmé i z toho, kde všude si mohli zájemci hry vyzkoušet, bylo to např. v kroužcích (104 účastníků), na výukových programech (153 úč.), na táborech (2186 úč.), v Dětském klubu a FreeZ klubu (více jak 50 dětí) nebo na akcích pro veřejnost (téměř 400). Využívána je i půjčovna deskových her na Horizontu (každé úterý odpoledne).

foto ZDE

 

 

Fotogalerie

Akce, tábory, soutěže, turnaje a další

Navštívit

Videogalerie

Akce, tábory, soutěže, turnaje a další

Navštívit