news.image
Make yourself visible
aneb Zviditelněte se! A jak to vše probíhalo? Čtete dál ...

MAKE YOURSELF VISIBLE neboli ZVIDITELNĚTE SE

V polovině října se konal v prostorách Střediska volného času Ivančice mezinárodní školící kurz s názvem MAKE YOURSELF VISIBLE. Jde o pokračování již uskutečněného projektu z roku 2018. Zpětná vazba účastníků, partnerských i dalších organizací nám ukázala, že projekt 
s podobným tématem je velmi potřebný.

Celý kurz vedli zkušení a dlouholetí lektoři projektů Erasmus+ Natalia S. z Ruska a Eduard O. z Maďarska, kteří stavěli na následujících cílech:

  • umožnit pracovníkům s mládeží z různých zemí se dozvědět o marketingové strategii a brandingu jejich organizací
  • vytvořit podmínky, při kterých si pracovníci s mládeží nacvičí tvorbu „značky“ své vlastní organizace
  • pochopit, že vytvoření marketingové strategie nezpůsobuje utrácení velkého množství finančních prostředků

24 mladých lidí, pracujících s mládeží, se účastnilo 7denního školícího kurzu, který byl zahájen nejrůznějšími seznamovacími aktivitami, poté následovaly hlavní projektové aktivity, a to:

  • tvorba příručky s popisem online nástrojů, které mohou organizace použít ke zlepšení své online viditelnosti;
  • tvorba evropské sítě organizací, které mají zájem rozvíjet své kapacity prostřednictvím nástrojů sociálních médií;
  • tvorba marketingové strategie pro propagaci osobních a profesních aktivit.

Nechyběl ani mezinárodní interkulturní večer. Účastníci ze svých zemí dovezli to, co jim chutná nejvíce. Na mezinárodním stole se tak objevila například norská pochoutka složená z jahod, mléka a bílé čokolády, z Ukrajiny pak domácí uzené a kyselé okurky nebo řecké tzatziki.

Lektoři v tzv. dnu „open space“ nechali prezentovat účastníky, kteří si nachystali krátký workshop. Tyto workshopy byly zaměřeny na jejich nejsilnější stránky, které jsou spojené s obsahem projektu. Mezi takové patřil například seminář o střihu videa pro YouTube.com, povídání o užívání Instagramu a jeho využití, předvedení fungujících nástrojů mimo uvedené od lektorů kurzu nebo pohybová aktivita zaměřená na poznání sám sebe a další.

Účastníci především ocenili několik nových zkušeností, například jak atraktivně vytvořit webovou stránku, učení se v programu Canva, Inshot, Flipaclip, seznámení se s nejrůznějšími digitálními, kreslícími a offline nástroji i nejrůznějšími zdroji a aplikacemi.

Do projektu, který je spolufinancován z programu Evropské unie Erasmus+, bylo zapojeno 13 zemí – Česká republika, Ukrajina, Španělsko, Řecko, Německo, Lotyšsko, Norsko, Rusko, Maďarsko, Polsko, Arménie, Gruzie a Chorvatsko.

Partnerským organizacím z posledních 4 jmenovaných zemí se nepodařilo vyslat své zástupce z důvodu aktuálních koronavirových opatřeních.

Druhá část tohoto mezinárodního školení proběhne na konci března 2022 zase u nás na Horizontu.

 

OD ÚČASTNÍKA JUANA

FOTOGALERIE

Fotogalerie

Akce, tábory, soutěže, turnaje a další

Navštívit

Videogalerie

Akce, tábory, soutěže, turnaje a další

Navštívit