news.image
Léto 2022
Na letošní prázdniny připravilo Středisko volného času Ivančice 10 pobytových a 39 příměstských táborů, 14 adaptačních táborových skupin pro ukrajinské děti. Celkem si léto na táborech užívalo téměř 1700 účastníků.

 Letní pobyty pro děti i dospělé se uskutečnily ve 3 termínech u chorvatského moře v Podaci a na Orebiči. Další již tradiční tábor proběhl ve Zblovicích, na táborové základně v přírodě nedaleko Vranovské přehrady. Sportovci vyrazili na základnu do Újezdu u Rosic, kde si dívky i chlapci vyzkoušeli různé i netradiční sporty, tvořivé aktivity a nechybělo koupání. V Otrokovicích si v krásném areálu u přírodního koupaliště užívali prázdniny mladí tanečníci, náctiletí, maminky s dětmi letos opět ve dvou termínech, a tátové s dětmi. Připraveno bylo spousta sportovních, tvořivých, zábavných a zážitkových aktivit. V prostorách SVČ Ivančice a také v Jamolicích, Neslovicích, Ketkovicích a Čučicích proběhly příměstské tábory. Byly zaměřené např. na sport, fotografování, tanec, florbal, středověk, tvoření nebo kutilství. Jiné tábory měly program zaměřen na různá témata, např. piráty, pravěk, vesmír nebo trosečníky nebo na pohádky či filmy – Příšerky s.r.o., Hledá se Nemo, Včelka Mája či Doba ledová. Během prázdnin jsme připravili příměstské tábory také pro ukrajinské děti, mnohé byly na obdobném programu poprvé.

I v letošním roce měli rodiče možnost zapojit se do projektů s název Příměstské tábory s Horizontem a získat tak pro své dítě tábor za výhodnějších finančních podmínek. Z MŠMT ČR byla také čerpána dotace pro ukrajinské děti na adaptační skupiny, prázdninové jazykové kurzy i intenzivní jazykové kurzy češtiny.

Účastníci našich táborů se naučili hrát nové hry, vyzkoušeli si lanové i tábornické aktivity, sportovně a pohybově se rozvíjeli, učili se samostatnosti a nebojácnosti, odpovědnosti, spolupráci, naslouchání jeden druhému i vzájemné pomoci v různých situacích a získali spoustu nových přátel.

Fotky naleznete vždy u plakátů táborů s daným zaměřením po rozkliknutí "jaké to bylo".

PŘÍMĚSTSKÉ TÁBORY 

POBYTOVÉ TÁBORY

 

 

Fotogalerie

Akce, tábory, soutěže, turnaje a další

Navštívit

Videogalerie

Akce, tábory, soutěže, turnaje a další

Navštívit