news.image
Byli jsme na semináři v Poslku
Český tým ze SVČ Ivančice se zúčastnil semináře YouPart3, kam jeli poznat vzdělávací metodu Betzavta. Projektu YouPart3 jsme se zúčastnili jako partneři.

Vzdělávací seminář projektu YouPart3 (Betzavta model), Gdaňsk, Polsko

První den začal večerním seznámením s ostatními státy a prvními informacemi. Projektu, který je v rámci Erasmus+ a partnerských organizací, se zúčastnili Češi, Francouzi, Němci a Poláci. 

V úterý ráno se s dobrou náladou zahájil Betzavta seminář a každý tým se pustil do nových aktivit. Metoda spočívá ve vyvolání konfliktu ve skupině a následné společné řešení bez zadání přesných instrukcí. Důležitou část v metodě hraje zpětná vazba, kde dojde k závěrům demokracie. Večer se všichni rozdělili do pěti týmů a hledali v centru města různé památky a místa.

Středeční den byl podobný, avšak aktivity rozdílné. Program byl zakončen kolem 18:00 a byla možnost se podívat do centra města bez her a zadání. Náš tým se rozdělil na dvě části, kdy jedna část zavítala do muzea 2. světové války a druhá část zvolila odpočinek a následnou procházku po městě.

Ve čtvrtek se všichni rozdělili do dvojic a pracovali na otázkách izraelské metody. Výhodou pro cestovatele bylo, že mohli tyto otázky vypracovat kde chtěli. Náš tým se rozhodl vypracovat otázky ve městě Sopoty nedaleko hotelu, kde za slunečného počasí vlezli někteří otužilci i do moře. Následně se účastníci rozdělili na skupiny a jeli na prohlídku polských organizací, které mají podobnou náplň práce a zábavy jako Horizont. Skupina z České republiky se rozdělila také na dvě skupiny, aby posbírala co nejvíce inspirace z více míst. 

Páteční a závěrečný den byl v dopoledním duchu České republiky. Každý den byl na řadě některý ze zúčastněných států a měl si připravit dopolední hru. SVČ Ivančice připravilo hru "Welcome to czech KFC", která naprosto zaujala všechny účastníky. Každý si pravidla zábavné a pohybové hry fotil a ze zpětné vazby se zjistilo, že se některým hra líbila nejvíce z celého týdne. Poté se všichni pobavili a vytvořili zpětnou vazbu, v níž nechyběla informace, co by účastníci chtěli příští rok dělat v České republice. Další rok je řada právě na nás, abychom přivítali tyto účastníky u nás na Horizontu a proběhl vzdělávací seminář pod naší režií. V návaznosti na zpětnou vazbu byla účastníkům předvedena prezentace a video o našem SVČ. Po obědě se všichni opět rozdělili na skupiny a jelo se na prohlídku dalších organizací. Večer byl zakončen společnou večeří, která byla v tradičním polském stylu.

Celý seminář si účastníci náramně užili, odvezli si plno nových inspirací a zážitků. 

FOTO

VIDEO

Organizace: Bezirksjugendring Mittelfranken, CRAJEP Nouvelle-Aquitaine, Středisko volného času Ivančice, Stowarzyszenie EDUQ, Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Starogardzie Gdańskim

Spolupracující organizace:

https://www.facebook.com/jugendaustausch.bayern

https://www.facebook.com/crajepna

#youpart3 

https://www.facebook.com/EUErasmusPlusProgramme

https://www.facebook.com/ofaj.dfjw

https://www.facebook.com/BezirkMittelfranken

https://www.facebook.com/bezirksjugendring.mittelfranken

https://www.facebook.com/StowarzyszenieEDUQ

https://www.facebook.com/mrps.stg

 

Fotogalerie

Akce, tábory, soutěže, turnaje a další

Navštívit

Videogalerie

Akce, tábory, soutěže, turnaje a další

Navštívit