T-Mobile Olympijský běh 22
  • 22.06.2022
  • Ivančice
Jaké to bylo


Ivančice se připojily k T-Mobile Olympijskému běhu

Ve středu 22. června 2022 se na ivančickém fotbalovém stadionu konal T-Mobile Olympijský běh. Ivančice byly jedním z devadesátky míst v rámci republiky, kde se tento běh konal. Dopoledne závodily děti z 1.-5. tříd ZŠ TGM a VM a také z přípravné třídy ZŠ VM. Děti si dopoledne užily sportem, některé se účastnily i odpoledních hlavních závodů. 

Na start hlavních závodů nastoupilo cca 120 malých a dospělých závodníků. Děti běžely dle věku 400, 800 a 1200 m na okruhu ivančického fotbalového stadionu. Dospělí běželi ze stadionu trasou, která vedla po březích místních řek a v přilehlé přírodě. Délky byly 2,5 a 4,5 km, cíl byl opět na stadionu. Děti v cíli obdržely speciální medaile, pro ivančický závod vytištěné na 3D tiskárně a ty, které se umístily na stupních navíc ceny pro 3 nejrychlejší v daných kategoriích. Ocenění čekalo i na nejlepší běžce obou dospěláckých délek v kategoriích ženy i muži, všichni pak obdrželi ozdobné vzpomínkové medaile. Ceny předával starosta Ivančic pan Milan Buček a účastníkům poděkoval za podporu sportu i olympijské myšlenky. My se ke gratulaci a poděkování také připojujeme.

V rámci účasti na T-Mobile Olympijského běhu podporují běžci také Českou olympijskou nadaci, která umožňuje sportovat dětem, jež si sportování nemohou dovolit. Na podporu nadace jde část z každého startovného. V letošním roce startovalo v České republice přes 73 tisíc běžců a společně vybrali pro Českou olympijskou nadaci téměř 620 tisíc Kč.

Děkujeme fotbalovému klubu FC Ivančice za poskytnutí zázemí, Atletickému klubu Ivančice za pomoc při měření a zápisu výsledků, Sáře Burešové za fotodokumentaci, Vojtovi Lacinému za záběry z dronu a všem, kteří s touto akcí pomáhali.

FOTO z dopoledního běhu

VIDEO

Výsledky:

400m dívky

400m chlapci

800m

1200m

2,5km

4,5km

 

Fotogalerie


Fotogalerie

Akce, tábory, soutěže, turnaje a další

Navštívit

Videogalerie

Akce, tábory, soutěže, turnaje a další

Navštívit