• 08.09.2021 - 08.09.2021
  • Ivančice
Jaké to bylo

T-Mobile Olympijský běh

Ve středu 8. září se konal v téměř 90 lokalitách napříč Českou republikou T-Mobile Olympijský běh. Běželo se také v Ivančicích. Zázemí, start i cíl dětských i dospěláckých kategorií byl na fotbalovém stadionu. Děti běžely 400m, 800m a 1200m na okruhu stadionu. Trasy 2,5 a 5 km vedly přírodou, podél Jihlavky, kratší se stáčela na Malovansko, kolem dětského hřiště zpět na stadion. Na pětikilometrovou se běžci museli vydat přes řeku, na soutok s Rokytnou, kolem Kumánu zpět přes most, Malovansko a do cíle na stadion. Dětí startovalo 43, nejmladší běžec byl ročník 2019. Na dospělácké trasy vyrazilo 97 běžců, nejstarší se narodil r. 1968. I když se termín kvůli aktuálním omezením přesunul z června na září, počasí nám opět přálo, a tak se běželo v krásném slunečném dni. Dětské závody byly zdarma, z každého startovného dospěláckého závodu jde část na podporu sportování dětí, kterým v tom brání nedostatek finančních prostředků. A s touto podporou dokáže nadace pomoci dalším mladým sportovcům k plnění jejich snů. Mezi běžci, kteří svojí účastí podpořili myšlenku Olympijského běhu - tou je propagace sportu, byl Mgr. Jiří Mihola, Ph.D., poslanec Parlamentu České republiky. V Jihomoravském kraji si vybral právě Ivančice, naše město má rád pro jeho historii, památky a krásné okolí. Doufáme, že si běžci závod užili i díky povzbuzování diváků. K výkonům gratulujeme nejen vítězům, ale všem, kteří fandí sportu.

Děkujeme fotbalovému klubu FC Ivančice za poskytnutí zázemí, Městské policii Ivančice za asistenci během akce, Atletickému klubu Ivančice za pomoc při měření a zápisu výsledků a všem, kteří s touto akcí pomáhali.

Přispěno na nadaci v rámci celé ČR: 429 240 Kč

Počet registrovaných běžců: 71 130